Niedziela, 25 sierpnia 2019. Imieniny Belii, Ludwika, Luizy

W Gierzwałdzie odbyło się gminne święto plonów

2014-09-08 10:49:19 (ost. akt: 2014-09-08 11:02:05)
Dożynki w gminie Grunwald odbyły się w Gierzwałdzie

Dożynki w gminie Grunwald odbyły się w Gierzwałdzie

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Gminne dożynki odbyły się w Gierzwałdzie. Tam podczas dorocznego święta plonów świętowali rolnicy z gminy Grunwald oraz przedstawiciele władz samorządowych. Tradycyjnie wybrane zostały najładniejsze wieńce dożynkowe i stoiska.

W tym roku starostami dożynek w gminie Grunwald byli gospodarujący na ponad 140 hektarach państwo Pszenni z Frygnowa, którzy, jak nakazuje tradycja, bochen chleba przekazali gospodarzowi uroczystości Henrykowi Kacprzykowi.

Zgodnie z dożynkową tradycją doceniony został trud osób, które zajęły się przygotowaniem wieńców. Zdaniem specjalnie powołanej komisji najładniejszy wieniec przyjechał z sołectwa Pacółtowo, zaś drugi jurorom do gustu przypadł ten przygotowany przez Frygnowo, a trzecią lokatę przyznano twórcom ze Stębarka.

Doceniony też został trud osób przygotowujących stoiska, a zdaniem oceniających najładniejsze było to przygotowanie przez sołectwo Rychnowo, które było lepsze od zaaranżowanych przez sołectwa Gierzwałd i Zybułtowo.

Gościem specjalnym dożynek w Gierzwałdzie był Piotr Żuchowski, sekretarz stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Tym bardziej zadowolony był z zaproszenia wójta gminy Grunwald i tym razem przyjechał na okoliczność święta plonów.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages