Sobota, 24 sierpnia 2019. Imieniny Bartosza, Jerzego, Maliny

Majówka z łukiem i koniem na Polach Grunwaldu

2015-04-30 12:00:00 (ost. akt: 2015-04-30 15:11:12)

Autor zdjęcia: Archiwum organizatora


Muzeum Bitwy pod Grunwaldem zaprasza na Majówkę z "Łukiem i koniem". Będą to już IV Międzynarodowe Zawody Historycznego Łucznictwa Konnego. W tym roku ranga zawodów wzrosła, ponieważ grunwaldzkie zawody zaliczane są do punktacji pucharu Europy.

Już w najbliższy weekend na Polach Grunwaldu odbędzie kolejna bardzo widowiskowa impreza plenerowa. W miejscu corocznej inscenizacji Bitwy pod Grunwaldem rozegrane zostaną międzynarodowe zawody historycznego łucznictwa konnego, czyli prościej mówiąc, jazda konna i jednoczesne strzelanie z łuku do tarczy. Przez cały weekend rozegrane zostaną trzy konkurencje, każda różni się od siebie wymogami technicznymi jak długość toru, czas przejazdu i ilość rozstawionych tarcz.


— Zgłosiło się mnóstwo bardzo dobrych zawodników, są nawet z takich egzotycznych krajów jak Iran — mówi Jarosław Malecki, pracownik Działu Edukacji Muzeum Bitwy pod Grunwaldem w Stębarku. — Konkurencje są bardzo trudne i bardzo wymagające. Zawodnicy jadąc konno strzelają z łuku więc mają ręce zajęte, konia prowadzą nogami. To wymaga ogromnej perfekcji i wyszkolenia.


Ze względu na trudność konkurencji, organizatorzy zawodów nie wszystkich zawodników dopuszczają do startów. Najpierw muszą się wykazać swoimi umiejętnościami jeździeckimi, które są oceniane przez profesjonalnych jurorów i po tej weryfikacji można wziąć udział w zawodach.

— Niestety, mieliśmy przypadki, że umiejętności jeździeckie osób chcących wziąć udział w zawodach były zbyt małe i takich zawodników nie dopuściliśmy do konkurencji — dodaje Jarosław Malecki. 

Po zawodach, każdego dnia, od godz. 16 przygotowane są też atrakcje dla publiczności będzie strzelanie z łuku, warsztaty rzemieślnicze oraz nauka jazdy konnej.


Czytaj e-wydanie


Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages