Piątek, 25 września 2020. Imieniny Aureli, Kamila, Kleofasa

Przyszli na dożynki i okradli ośrodek kultury

2015-09-08 13:26:53 (ost. akt: 2015-09-08 13:32:37)

Policjanci z Posterunku Policji w Stębarku rozwiązali sprawę kradzieży z włamaniem do ośrodka kultury, do której doszło na terenie gminy Grunwald. Dwaj sprawcy, podczas trwającej imprezy dożynkowej włamali się do pomieszczenia ze sprzętem nagłaśniającym i ukradli stamtąd kolumnę, mikrofony oraz przewody nagłaśniające.

Policjanci zostali powiadomieni, że na terenie gminy Grunwald podczas imprezy dożynkowej doszło do kradzieży sprzętu nagłaśniającego. Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Stębarku wyjaśniając okoliczności sprawy ustalili, że dwóch mężczyzn włamało się do pomieszczenia, w którym znajdował się ten sprzęt.

24 i 36-latek wynieśli stamtąd przewody nagłaśniające, mikrofony i kolumnę o łącznej wartości około 2.000 złotych. Obaj sprawcy niedługo później zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu.

Podczas przesłuchania nie kwestionowali swojej winy. Jeden z mężczyzn swoje zachowanie tłumaczył tym, że nie bardzo wiedział, co robi ponieważ był pijany. Młodszy wyjaśniał, że chciał pomóc swojemu koledze. Większość skradzionego sprzętu funkcjonariusze znaleźli w pobliskich zaroślach, gdzie został ukryty przez sprawców.

Teraz mężczyźni staną przed sądem. Za kradzież z włamaniem grozi kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages