Piątek, 25 września 2020. Imieniny Aureli, Kamila, Kleofasa

Harcerze ruszyli na Grunwald!

2016-07-15 13:16:28 (ost. akt: 2016-07-15 13:24:10)

Kilkuset harcerzy z całej Polski uczestniczyło w Ogólnopolskim Zlocie Grunwaldzkim. To już 45 raz, kiedy harcerze zjechali do Grunwaldu. Tegoroczne spotkanie było wyjątkowe, bo odbywa się w 25-lecie Wspólnoty Drużyn Grunwaldzkich.

Wśród gości, którzy odwiedzili harcerskie obozowisko, znaleźli się między innymi: sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP Andrzej Dera, wicemarszałek Senatu Maria Koc, senator Bogusława Orzechowska, wojewoda Artur Chojecki, naczelnik ZHP Małgorzata Sinica, a także przedstawiciele wojewódzkiego i lokalnych samorządów.

- Rocznica ta jest nie tylko doskonałą okazją do podsumowania Waszej ofiarnej służby, ale też możliwością przekazania młodemu pokoleniu Polaków wiedzy na temat ważnych wydarzeń historycznych, zwłaszcza o wspaniałym zwycięstwie grunwaldzkim. Wam, droga młodzieży, wam, harcerze, życzę, aby praca wasza, wasza służba, będąca dla wielu przykładem szczerego umiłowania Ojczyzny posłużyła rozświetleniu umysłów i pokrzepieniu serc. Patrzę na Was jako na kadry przyszłej Polski, Polski wielkiej, dumnej i zwycięskiej. Niech Chorągiew Wielka Królestwa Polskiego spod Grunwaldu będzie dla Was wyrazem chlubnych tradycji narodu polskiego, ale i drogowskazem wiodącym ku pomyślności naszej Ojczyzny. Uczcie się zatem, wydajnie pracujcie i zwyciężajcie jak nasi przodkowie pod wodzą króla Jagiełły pod Grunwaldem! – powiedział wojewoda Artur Chojecki.

Jak co roku, podczas grunwaldzkiego Apelu przywołano pamięć o instruktorach Wspólnot Drużyn Harcerskich, którzy odeszli. Było też wspólne śpiewanie harcerskich pieśni i uroczysta Gala Jubileuszowa, na której nie zabrakło podziękowań i wyróżnień dla osób od lat włączających się w integrowanie jednostek harcerskich, którym bliskie są idee grunwaldzkie; upowszechnianie idei i wiedzy o Grunwaldzie zwłaszcza wśród zuchów, harcerzy, wędrowników, instruktorów, uczniów ze szkół w całej Polsce, ale też organizacji harcerskich i skautowych za granicą.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages