środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Zablokowana droga we Frygnowie, strażacy usuwają olej napędowy [zdjęcia]

2017-04-27 12:45:44 (ost. akt: 2017-04-27 13:10:04)
Olej napędowy zablokował ruch drogowy w okolicach Frygnowa

Olej napędowy zablokował ruch drogowy w okolicach Frygnowa

Autor zdjęcia: KP PSP Ostróda

Podróżujący z Ostródy do Dąbrówna powinni spodziewać się utrudnień w ruchu w okolicach Frygnowa w gminie Grunwald. Kilkusetmetrowy odcinek jezdni pokrywa plama oleju napędowego, który wyciekł ze zbiornika ciężarówki. Droga tam jest zablokowana.

Prawdopodobnie stalowy element leżący na drodze przebił zbiornik paliwa przejeżdżającej przez Frygnowo ciężarówki. Cała zawartość rozprutego zbiornika na kilkusetmetrowym odcinku jezdni wylała się na jej nawierzchnię. Zauważył to kierowca ciężarowego pojazdu, który zatrzymał się i o fakcie poinformował strażaków i policję.

Wjechanie na rozlane paliwo groziło poślizgiem. Dlatego ruch drogowy w okolicy został tymczasowo zablokowany, a policjanci zorganizowali objazdy. W tłustą plamą na miejscu zdarzenia walczy kilka zastępów strażaków.

- Na jezdnię wylało się około 400 litrów oleju napędowego - mówi Grzegorz Różański, oficer prasowym Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostródzie. - Przy pomocy sorbentu zabezpieczone zostały zanieczyszczone fragmenty drogi na odcinku kilkuset metrów. Następnie tłuste plamy zostały częściowo zmyte przez strażaków.

Ruch na odcinku drogi między Gierzwałdem a Dąbrównem w okolicach Frygnowa może być utrudniony jeszcze przez kilkadziesiąt minut. Mimo poważnego zagrożenia w ruchu drogowym obyło się bez ofiar.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages