Piątek, 25 września 2020. Imieniny Aureli, Kamila, Kleofasa

Pod Grunwaldem poznaliśmy mistrzów Polski w jeździe na czas [zdjęcia]

2018-06-22 18:29:57 (ost. akt: 2018-06-22 18:39:27)
Pod Grunwaldem rozpoczęły się mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym

Pod Grunwaldem rozpoczęły się mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Jazdą indywidualną na czas w Stębarku rozpoczęły się mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym. Rywalizację Elity mężczyzn wygrał Maciej Bodnar (Bora-Hangsgrohe). W Elicie kobiet złoto „wykręciła” pochodząca z Warmii i Mazur Małgorzata Jasiński (Movistar).

Bardzo dobrze dla wywodzących się z Warmii i Mazur zawodniczek rozpoczęły się mistrzostwa Polski w Grunwaldzie i Ostródzie. Podczas czasówki, która rozegrana została wokół Pól Grunwaldzkich po złoto w rywalizacji juniorek sięgnęła pochodząca z Biskupca Marta Jaskulska (Nowatex Ziemia Darłowska). Później rywalizację juniorów wygrał Damian Papierski (Koźmianka Koźminek).

Pochodząca z Barczewa Małgorzata Jasińska, jeżdżąca dla hiszpańskiej grupy Movistar nie dała szans na dwóch 11-kilometrowych pętlach swoich rywalkom. Po drugie miejsce pojechała Katarzyna Pawłowska (Virtu), a na miejsce na najniższym stopniu podium wjechała Katarzyna Wilkos (Mat Atom Developer).

W rywalizacji Elity mężczyzn zrobiło się już światowo, ponieważ na starcie stanęli zawodnicy mający na koncie występy w największych Tourach na świecie. Wśród nich był też były mistrz świata ze startu wspólnego Michał Kwiatkowski (Team Sky). Jednak na 33-kilometrowej rowerową bitwę na czas pod Grunwaldem wygrał Maciej Bodnar, który z przewagą 17 sekund wyprzedził Marcina Białobłockiego (Nopinz) i ponad 30 sekund dołożył Kwiatkowskiemu.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages