środa, 12 sierpnia 2020. Imieniny Hilarii, Juliana, Lecha

Z dwudziestu miejscowości gminy Grunwald za darmo zabiorą wielkie odpady

2018-12-14 10:24:33 (ost. akt: 2018-12-14 10:42:47)
Taki samochód zabierze odpady wielkogabarytowe z 20 miejscowości gminy Grunwald

Taki samochód zabierze odpady wielkogabarytowe z 20 miejscowości gminy Grunwald

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

W piątek i sobotę (14-15 grudnia) mieszkańcy domków jednorodzinnych, letniskowych i wielorodzinnych w gminie Grunwald mogą pod śmietniki wystawić stare niepotrzebne meble i inne wielkogabarytowe. Pracownicy ZUOK RUDNO odwiedzą 20 miejscowości na terenie gminy Grunwald.

Po śmieci wielkogabarytowe przyjadą i za darmo odbiorą pracownicy Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych RUDNO. Spółka akcje bezpłatnych zbiórek odpadów wielkogabarytowych przeprowadza cztery razy w roku.

Takie odpady pod domowe śmietniki w piątek mogą wystawić właściciele domków letniskowych w gminie Grunwald. Natomiast w sobotę wielkie odpady będą bezpłatnie odbierane spod domów wielorodzinnych na terenie gminy.

Te ponadgabarytowe śmieci zostaną też zabrane spod domów jednorodzinnych w następujących miejscowościach: Glądy, Szczepankowo, Jędrychowo, Dylewo, Dylewko, Kitnowo, Grunwald, Grunwald (osada), Łodwigowo, Marcinkowo, Dąbrowo, Gierzwałd, Korsztyn, Grabiczki, Zapieka, Łącko, Rzepki, Pacółtowo, Lipowa Góra, Pacółtowo. To ostatnia taka w tym roku.

Odpady wielkogabarytowe we własnym zakresie można wywieźć do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Rudnie (PSZOK). Wspomniany punkt czynny jest codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 7-17 i w soboty w godz. 8-12.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages