Beniaminek z Gierzwałdu zwycięstwem zaczął występy w okręgówce [zdjęcia]

2019-08-12 00:27:20(ost. akt: 2019-08-11 23:50:48)
We Frygnowie Grunwald wygrał z nowomiejską Drwęcą

Po czterech sezonach spędzony w klasie A Grunwald Gierzwałd wrócił do okręgówki. Na inaugurację beniaminek podejmował spadkowicza z IV ligi Drwęcę Nowe Miasto Lubawskie. Na boisku we Frygnowie o jedno trafienie lepsi okazali się gospodarze.
Zespół Grunwaldu Gierzwałd z 2. miejsca i po barażach zameldował się w grupie 2 klasy okręgowej. W związku z barażowymi zmaganiami podopieczni Dariusza Szameitata prawie nie mieli czasu na letni odpoczynek. Zanim go zaczęli, to praktycznie już go skończyli. Po jednym sparingu zagrali dwa mecze pucharowe, a później zaczęła się liga.

Na początek starcie ze spadkowiczem z IV ligi. Pojedynek z nowomieszczanami mógł zacząć się źle, bo już po pierwszej akcji na boisku we Frygnowie arbiter podyktował dla nich rzut karny. Szczęśliwie dla Grunwaldu zmarnowany, ponieważ futbolówka trafiła w słupek. Jednak co się odwlecze... Gospodarze w pierwszej połowie grali bojaźliwie i zachowawczo. W 36. min po stałym fragmencie gry piłka doleciała do pola karnego, a tam w zamieszaniu zawodnik Drwęcy z bliska pokonał Macieja Pietkiewicza.

Po przerwie Grunwald przycisnął, przejął inicjatywę, częściej gościł pod szesnastką Drwęcy, a nawet operował w pola karnym. Po jednej z akcji i faulu arbiter drugi raz w tym meczu wkazał na punkt 11 metrów. Piłkę na "wapnie" postawił Krystian Kołakowski i pewnie pokonał bramkarza. Gospodarze zobaczyli, że nie taki diabeł straszny i poszli za ciosem. W 78. min mieli rzut wolny, a skutecznym wykonawcą okazał się Dawid Komorowski, który golem na 2:1 zapewnił Grunwaldowi pierwsze ligowe zwycięstwo.

Grunwald Gierzwałd - Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 2:1 (0:1)

0:1 - (36), 1:1 - Kołakowski (61 karny), 2:1 - Komorowski (78)