Wtorek, 26 stycznia 2021. Imieniny Lutosława, Normy, Pauliny

Druhowie z Frygnowa przeskoczyli w nową epokę pożarniczą [zdjęcia]

2019-10-08 08:17:56 (ost. akt: 2019-10-08 08:27:26)
Druhowie z Frygnowa mają nowy samochód ratowniczo-gaśniczy

Druhowie z Frygnowa mają nowy samochód ratowniczo-gaśniczy

Autor zdjęcia: Archiwum KP PSP Ostróda

Ochotnicza Straż Pożarna we Frygnowie (gmina Grunwald) otrzymała nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy. Zakup zrealizowano z programu: „Zapewnienie gotowości bojowej jednostki ochrony przeciwpożarowej włączonej do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego”. Nowy pojazd kosztował blisko 760 tys. zł.

Strażacy z OSP Frygnowo długo wyczekiwali, aby na ich wyposażeniu pojawił się nowoczesny samochód ratowniczo-gaśniczy. Dotychczas do akcji jeździli Starem 266, którego podwozie wyprodukowane było w 1978 roku. Mimo że karosaż pojazdu wykonano w 2007 roku to lata swojej świetności, poziomu technicznego ma już za sobą. Teraz druhowie z Frygnowa będą jeździć nowoczesnym pojazdem zbudowanym na uterenowionym podwoziu Volvo. Nowy, średni samochód ratowniczo-gaśniczy to przeskok w inną, zupełnie nową epokę pożarniczą. Samochód wyposażony jest między innymi w zbiornik na wodę o pojemności 3000 litrów, autopompę oraz sprzęt ratowniczo-gaśniczy. Nowoczesny pojazd gaśniczy w tym rejonie powiatu ostródzkiego znacznie podnosi poziom bezpieczeństwa pożarowego.

Przedsięwzięcie zrealizowano dzięki wspólnemu sfinansowaniu zadania przez Komendanta Głównego PSP, który przekazał 260 tys. zł z dwóch źródeł finansowych, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej z dotacją 150 tys. zł. oraz Gminę Grunwald.


Opracowanie i fot: KP PSP Ostróda


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages